Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
|

Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcılığı Yazılı Sınavına Girecek Adayların Dikkatine

1.12.2023

Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcılığı Sınavı için hazırlanmış olan giriş belgeleri, 01-08 Aralık 2023 tarihleri arasında https://sbfsinav.aybu.edu.tr adresinden temin edilebilecektir.

Giriş Belgesi Alabilmek İçin Aşağıdaki Adımları Takip Ediniz:

1-) https://sbfsinav.aybu.edu.tr adresine giriniz.

2-) “şifremi unuttum” linkine tıklayınız.

3-) Başvuru esnasında bildirdiğiniz e-posta adresinizi ilgili kutucuğa yazıp “Sıfırla” butonuna basarak şifre talebinde bulununuz.

4-) Sistem tarafından e-posta adresinize gönderilen linke tıkladığınızda “geçici şifre” e-posta adresinize gönderilecektir.

5-) e-posta adresiniz ve geçici şifreniz ile https://sbfsinav.aybu.edu.tr sistemine giriş yapınız.

6-) Sisteme giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştiriniz.

7-) Şifre değişikliğini gerçekleştirdikten sonra "Profilim" menüsünden fotoğrafınızın ilk başvuru esnasında yüklediğiniz fotoğraf olduğunu kontrol ediniz.

8-) Bilgilerinizde (tercih ettiğiniz alanlar, kimlik bilgileri, fotoğraf vb.) bir hata olduğunu düşünüyorsanız herhangi bir bilgi değişimi yapmadan lütfen aşağıdaki irtibat numaralarından iletişime geçiniz.

9-) Fotoğrafınızın ve tüm bilgilerinizin doğru olduğunu kontrol ettikten sonra "Başvurularım" menüsünden sınav giriş belgesini yazdırınız.

Notlar:

1-) Sınav Giriş Belgesi fotoğrafsız olan adaylar sınava kesinlikle alınmayacaktır.

2-) Sınav giriş belgesini alan adaylar sınav giriş belgesindeki tüm koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

3-) Sınava giriş için geçerli kimlik belgeleri ( asılları olmak kaydıyla ) şunlardır:

  • fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı,
  • fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı,
  • fotoğraflı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı,
  • fotoğraflı Pembe/Mavi Kart (Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçıları) ,
  • fotoğraflı ve geçerlilik süresi devam eden Pasaport,
  • fotoğraflı Geçici Kimlik Belgesi (T.C. Kimlik Kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden aldıkları ve yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı, imzalı-mühürlü / barkodlu-karekodlu).

SINAVIN UYGULAMASI İLE İLGİLİ BİLGİLER

Sınav Tarihi                 : 09.12.2023 Cumartesi

Sınav Başlama Saati    : 10:00

  • Sınav tek oturumda çoktan seçmeli ve açık uçlu sorular olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır. Çoktan seçmeli alan sınavı için verilen süre tamamlandıktan sonra optik formlar ve çoktan seçmeli soru kitapçıkları toplanacak olup adaylar sınav salonunu hiçbir şekilde terk etmeden açık uçlu soruları alarak sınava devam edecektir.

 

  • Sınavın birinci aşamasında;

Kamu Hukuku, Özel Hukuk, İktisat, İşletme ve Muhasebe ile Maliye alanından sınava girecek adaylar için kendi seçmiş oldukları 3 (üç) alanın her birinden 25’er olmak üzere toplam 75 adet 5 (beş) şıklı çoktan seçmeli soru sorulacaktır.

İnşaat Mühendisliği alanından sınava girecek adaylar için 50 adet 5 (beş) şıklı çoktan seçmeli soru sorulacaktır.

 

  • Sınavın ikinci aşamasında;

Kamu Hukuku, Özel Hukuk, İktisat, İşletme ve Muhasebe ile Maliye alanından sınava girecek adaylar ilgili alan konularında hazırlanmış açık uçlu sorulardan ise seçmiş olduğu her alandan en az bir soru olmak üzere en fazla üç soru cevaplayacaktır. Her soru 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Fazla soru cevaplanması durumunda cevaplanan fazla soru sayısı kadar en yüksek puanlı cevaplar iptal edilerek değerlendirme yapılacaktır.

İnşaat Mühendisliği alanından sınava girecek adaylar en fazla iki soru cevaplayacaktır. Her soru 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Fazla soru cevaplanması durumunda cevaplanan fazla soru sayısı kadar en yüksek puanlı cevaplar iptal edilerek değerlendirme yapılacaktır.

 

  • Çoktan seçmeli sınavların süresi 120 dakika ve açık uçlu soruların süresi ise 60 dakika olacaktır. Çoktan seçmeli sınav süresinin bitiminde adaylar salonlardan çıkmadan açık uçlu sınav soruları dağıtılarak cevaplamaları istenecektir. Aday çoktan seçmeli sınavını erken bitirmiş olsa dâhi salondan çıkmasına izin verilmeden açık uçlu soruların yer aldığı sınavı beklemesi gerekecektir. Sınav salonunu her ne sebeple olursa olsun terk eden aday tekrar sınav salonuna geri alınmayacaktır.

 

 

Sınav Yeri                             : Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 15 Temmuz Şehitleri Binası - Ayvalı Mah. 150 Sk. Etlik-Keçiören / ANKARA

Bilgi ve teknik destek için    : (0312) 906 2471

                                                (0312) 906 2455

E-posta                                  : aybuzem@aybu.edu.tr

* Sınav Giriş Belgesi almak için tıklayınız.