Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Üniversitemizi ziyaret etti

single

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Erol ÖZVAR' ın onur konuğu olarak teşrif ettiği Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi kahvaltı programında Bölüm ve anabilim dalı başkanları ile eğitim ve afilasyon ilişkileri konuları istişare edildi. Rektör AYDINLI kahvaltı programına teşrifleri ve üniversite sağlık çalışanları için göstermiş olduğu hakşinaslık ve özverili gayretleri dolayısıyla ÖZVAR'a teşekkürlerini iletti.

Kahvaltı programının ardından Çubuk Yerleşkesinde yer alan Hippoterapi Merkezi ve Geleneksel Tamamlayıcı Tıp birimimizin üretim çiftliğinde incelemelerde bulundu.
Atcılık, sülük, maggot ve endemik bitki yetiştirme alanlarını gezen Prof. Dr. ÖZVAR birimlerimizin yetkili hocaları tarafından bilgilendirildi.

Programın son bölümünde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öncülüğünde 1402 Ankara Savaşı'na ait bilgi ve belgelere ulaşmak ve savaşın sırlarını açığa çıkarmak için yapılan arkeolojik çalışmaların yapıldığı bölge gezildi. Arkeoloji alanı ve çalışmaların geldiği nokta hakkında bilgiler alan Prof. Dr. ÖZVAR ile çeşitli istişarelerde bulunuldu.

Rektör AYDINLI ziyaretleri nedeniyle YÖK Başkanı ÖZVAR'a teşekkür ederek üniversitemize ait hediyeler takdim etti.