Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

Seyis Eğitimi İş Birliği Projesi'nin İlk Dönemi Tamamlandı

single

 İstanbul'da gerçekleştirilen Seyis Eğitimi İş Birliği Projesi'nin ilk dönemi sona erdi. Türkiye Binicilik Federasyonu (TBF) ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) tarafından ortaklaşa düzenlenen eğitim projesinin sertifika töreni, Maslak'ta bulunan Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü'nde gerçekleştirildi.

Projenin eğitmenlerinden AYBÜ Atçılık Ve Antrenörlüğü Prog. Öğr. Üyesi Dr. Ali Ekber ÜN, sektördeki seyislerin eğitiminin eksik olduğunu vurgulayarak bu projenin amacının şu anda çalışan seyislerimizi daha nitelikli hale getirmek olduğunu belirtti. Atların sağlığı ve seyislerimizin iş güvenliğini proje kapsamında katılımcılara anlatıldığını sonrasında da seyislerin Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bünyesinde belgelendirildiğini ifade etti.

   Eğitim programında at bakımı, ata yaklaşma, atın donatımı, iş güvenliği, ve atçılık tesislerinin hizmete sunulması gibi konu başlıklarının yer aldığını belirten Ün, seyislerin önce teorik dersler aldıklarını, ardından uygulamalı bölümlerle becerilerini pekiştirdiklerini ve sınavlara tabi tutulduklarını açıkladı.

Seyis Eğitimi İş Birliği Projesi'nin başarılı tamamlanmasının sektördeki seyislerin niteliklerini artırarak atların sağlığı, refahı ve iş güvenliğine katkı sağlaması bekleniyor.

Katılımcıların sertifikalarını TBF Başkanı Hasan Engin TUNCER takdim etti ve tören sonrasında katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.