Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

AYBÜ Esenboğa Külliyesinde Depremde Vefat Eden Öğrencilerimiz Anısına Ağaç Dikimi Gerçekleştirildi

single

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesinde gerçekleştirilen törende yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden öğrenciler için ağaç dikimi gerçekleştirildi. Törende açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, deprem felaketinde kaybedilen öğrencilerimiz adına birer çınar ağacı dikildiğini söyledi. Aydınlı, vefat eden öğrencilerimizin ruhlarının her zaman burada şad olacağını belirterek; ailelerine ve öğrencileri tanıyan herkese başsağlığı dileklerinde bulundu.

Törende, depremde hayatını kaybeden, Diş Hekimliği Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Nisanur Yonucu, Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Açelya Cüzdanoğlu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü 1. Sınıf öğrencisi İrem Kefli, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Hazırlık Sınıfı öğrencisi Emir Onuk, Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi bölümü 1. sınıf öğrencisi Meryem Tecimen, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 2. sınıf öğrencisi Yeşim Bakbala ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji bölümü 4. sınıf öğrencisi Ayfer Doğan’ın isimleri okundu ve AYBÜ İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Servet Demirbaş'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti eşliğinde anılarına ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Törende vefat eden öğrencilere Allah'tan rahmet, ailelere ve tüm AYBÜ ailesine başsağlığı dilendi. Öğrencilerin anısı AYBÜ de yaşatılacak.