Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

Depremde Hayatını Kaybeden Öğrencilerimiz AYBÜ'de Anıldı

single

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniveritesi (AYBÜ) Esenboğa Külliyesinde düzenlenen anma programıyla, yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencisi Yeşim Bakbalayı için sınıf arkadaşları ve hocaları anma programında bulunuldu. İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr.Öğr.Üyesi Server Demirbaş'ın Kur’an-ı Kerim okumasıyla başlayan program, Türk Dili ve Edebiyatı bölüm başkanı Prof. Dr. Mustafa Erdoğan ile Rektör Yardımcısı ve Türk Dili Edebiyatı Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Çınar'ın konuşmalarıyla devam etti. Konuşmalarında Yeşim Bakbala başta olmak üzere diğer vefat eden öğrencilerimiz için de üzüntülerini dile getirip başsağlığı dilediler.

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Aydınlı; üniversite olarak yaşanan deprem felaketinde kaybımız büyük olduğunu vurguladı, depremde hayatını kaybeden öğrencilerimizin ailelerine ve arkadaşlarına başsağlığı dileklerinde bulundu.

Programda, Yeşim Bakbalayı için arkadaşları tarafından hazırlanan sunum ve fidan bağışı belgesi sunuldu. Fidan bağışı, Dr.Öğr.Üyesi Ceren Selvi öncülüğünde "Aybü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Hocaları ile Öğrencileri" adına gerçekleştirildi.

Anma programı Dr. Öğr. Üyesi Servet Demirbaş'ın Kur'an-ı Kerim hatmi duası ile sona erdi.