Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü
|

Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmaları

 

Md. Nazmul Islam, PhD
Dr. Öğr. Üyesi
Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmaları Araştırma Grubu Başkanı
mislam@aybu.edu.tr
0312 906 1301
CV

Öznur Albayrak
Araştırma Görevlisi
ooznuralbayrak@gmail.com
0312 906 1324
CV

Muhammed Oruç
Araştırma Görevlisi
moruc@aybu.edu.tr
0312 906 1323
CV

Gülşen Yılmaz
Araştırma Görevlisi
giyilmaz@ybu.edu.tr 
0312 906 1322
CV


Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmaları, 2021-2022 akademik yılında öğretim üyeleri, öğrenciler, akademisyenler ve Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik bölgesi ile ilgilenen diğer profesyoneller için akademik bir yer sağlamak amacıyla bir girişim olarak kuruldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü'ndeki (ULİSA) Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmaları, dünyanın dört bir yanındaki kurumlarla büyük araştırma ve eğitim ilişkilerinin teşvik edilmesine ve paylaşılmasına yardımcı oluyor. Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmaları (TAIPS), ULİSA ve AYBÜ’de bulunan Asya ve Hint-Pasifik bölgesinin bölgesel işlerine ilgi, uzmanlık veya deneyime sahip öğretim üyeleri ve araştırmacılardan oluşmaktadır.


 

 

DUYURULAR

ULİSA-TAIPS Gözlemicinin 2. Sayısı Yayımlandı

Bölgedeki en sıcak haberler ile TAIPS Araştırmacıları tarafından hazırlanan ULİSA-Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmaları (TAIPS) Gözlemcinin 2. sayısı yayında!
Gözleme buradan ulaşabilirsiniz. 

 

ULİSA-TAIPS Gözlemin 1. Sayısı Yayımlandı

Bölgedeki en sıcak haberler ile TAIPS Araştırmacıları tarafından hazırlanan ULİSA-Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmaları (TAIPS) Gözlemin 1. sayısı yayında!

Gözleme buradan ulaşabilirsiniz. 

 

ULİSA ANALİZ, “Decoding Indian Union Budget: Relinquishing Short-term Gains for Long-term Vision” Yayımlandı

Hindistan Hükümeti Maliye Bakanlığı Ekonomi Başdanışmanlığı Ofisi'nde Danışman Abhishek Malhotra'ın "Hindistan Birliğinin Bütçesinin Şifresini Çözmek: ‎Kısa Vadeli Kazançlardan Vazgeçmek-Uzun Vadeli Vizyon" başlıklı analizi ULİSA-Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmaları (TAIPS) tarafından yayımlandı.

Analize buradan erişebilirsiniz.

 

ULİSA ANALİZ, “Politics of Hijab in India” Yayımlandı

Prof. Dr. Arshi Khan'ın "Hindistan'da Tesettür/Başörtüsü Siyaseti" başlıklı analizi ULİSA-Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmaları tarafından yayımlandı.
Analize buradan erişebilirsiniz.

 

ULİSA/TAIPS Dr. Öğr. Üyesi Md. Nazmul Islam’ı Sunar

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Dr. Öğr. Üyesi Md. Nazmul Islam’ı Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmaları Araştırma Grubu Başkanı olarak tanıtmaktan mutluluk duyar. Islam aynı zamanda 1 Aralık 2021’den beri Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğretim üyesidir. ULİSA’da da Asya, Hint-Pasifik araştırmalarına ve derslerine katkıda sunacaktır.
Daha fazla bilgi için Dr. Öğr. Üyesi Md. Nazmul Islam’ın profiline buradan ulaşabilirsiniz: https://www.aybu.edu.tr/yulisa/en/sayfa/5281/Turkiye,-Asia-and-Indo-Pacific-Studies

 

ULİSA/TAIPS Arş. Gör. Öznur Albayrak’ı Sunar

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Arş. Gör. Öznur Albayrak’ı Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmalarında araştırma görevlisi olarak tanıtmaktan mutluluk duyar.
Daha fazla bilgi için Arş. Gör. Öznur Albayrak’ın profiline buradan ulaşabilirsiniz: https://www.aybu.edu.tr/yulisa/en/sayfa/5281/Turkiye,-Asia-and-Indo-Pacific-Studies

 

ULİSA/TAIPS Arş. Gör. Muhammed Oruç’u Sunar:

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Arş. Gör. Muhammed Oruç’u Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmalarında araştırma görevlisi olarak tanıtmaktan mutluluk duyar.
Daha fazla bilgi için Arş. Gör. Muhammed Oruç’un profiline buradan ulaşabilirsiniz: https://www.aybu.edu.tr/yulisa/en/sayfa/5281/Turkiye,-Asia-and-Indo-Pacific-Studies

 

ULİSA/TAIPS Arş. Gör. Gülşen Yılmaz’ı Sunar

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Arş. Gör. Gülşen Yılmaz’ı Türkiye, Asya ve Hint-Pasifik Çalışmaları araştırma görevlisi olarak tanıtmaktan mutluluk duyar.
Daha fazla bilgi için Arş. Gör. Gülşen Yılmaz’ın profiline buradan ulaşabilirsiniz: https://www.aybu.edu.tr/yulisa/en/sayfa/5281/Turkiye,-Asia-and-Indo-Pacific-Studies

 

ULİSA 12, "Yumuşak ve Sert Güç İkileminde Çin’in Yükselişi" Politika Notu Yayımlandı

ULİSA 12, Sayı 14: “Yumuşak ve Sert Güç İkileminde Çin’in Yükselişi” adlı politika özetimizin yayınlandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.
Politika Notunu buradan okuyabilirsiniz.

 

Dr. Öğr. Üyesi Md. Nazmul ISLAM’ın Yeni Kitabı Yayımlandı

Dr. Öğr. Üyesi Nazmul Islam son kitabı “Myanmar'da Rohingya Mülteci Krizi: Etnik Çatışma ve Çözüm” adlı kitabının yayımlandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.
Kitap, Springer, Palgrave Macmillan tarafından yayımlandı.
Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz: https://link.springer.com/book/10.1007/978-981-16-6464-9

 

DDr. Öğr. Üyesi Md. Nazmul Islam’ın Yeni Analizi Yayımlandı

Dr. Öğr. Üyesi Md. Nazmul Islam’ın “Çin’in Stratejik Oyunu, Myanmar ve CMEC” adlı analizinin Anadolu Ajansı tarafından yayımlandığını duyurmaktan mutluluk duyarız.
Detaylara buradan ulaşabilirsiniz: https://www.aa.com.tr/tr/analiz/cinin-stratejik-oyunu-myanmar-ve-cmec/2467869