2018 MEB YLSY 2. Dönem IELTS Kursu Ön Kayıt Hakkında

2018  MEB YLSY Bursiyerlerinin Dikkatine,

Yabancı Diller Yüksekokulumuz 2018 MEB YLSY bursiyerlerine - yeterli sayı olması koşuluyla -  B1/B2/C1 düzeylerinde 01 Ağustos-30 Kasım 2019 tarihleri arasında hafta içi ve hafta sonu 2. Dönem 4 aylık IELTS kursu açacaktır.

 2018 2. DÖNEM IELTS YLSY KURSLARIMIZ

2018 2. Dönem IELTS YLSY kurslarımız aşağıdaki programlar dahilinde uygulanacaktır:

Hafta içi Kursu:

Program 1: Hafta içi derslerimiz her gün 4 saat olarak düzenlenecektir.

Hafta sonu Kursu:

Program 2: Hafta sonu Cumartesi ve Pazar yüz yüze eğitim (8+7 15 saat) ve hafta içi 2 akşam online dersler (toplam 4 saat) olacaktır.

Kurslarımız önceki yıllarda elde edilen yüzde yüz başarı (öğrencilerimizin eğitim sonucunda aldıkları IELTS 7,5 üzeri yüksek puanlarla) ile, alanında uzman akademik kadro, birebir öğrenci danışmanlığı, konuşma kulüpleri, Bağımsız Öğrenme Merkezi desteği ve eğitimini yurtdışında tamamlamış akademisyen seminerleri ile yürütülecektir.

 (2017 yılı itibariyle, 1416 sayılı kanun ve buna bağlı yönetmelik uyarınca yurt dışında lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrencilere yapılacak ödemeler hakkında yurt içinde dil öğrenimini düzenleyen 8. madde uyarınca, bursiyerler tercih ettikleri kurs merkezlerinde öğrenim göreceklerdir.)

 

Günler

Zaman dilimi

Ders Saati

Öğretim Türü

Hafta içi (Program 1)

Pazartesi

Gündüz

4

Yüzyüze

Tam Zamanlı Paket

Aylık zorunlu ders saati 60 saattir.

 

Salı

Gündüz

4

Yüzyüze

Çarşamba

Gündüz

4

Yüzyüze

Perşembe

Gündüz

4

Yüzyüze

Cuma

Gündüz

4

Yüzyüze

Hafta sonu (Program 2)

Hafta içi

Akşam

2

On-line

Ankara Dışı veya Çalışan Paketi Aylık Yüz yüze zorunlu ders saati 60 saattir. 

Hafta içi

Akşam

2

On-line

Cumartesi

Gündüz

8

Yüzyüze

Pazar

Gündüz

7

Yüzyüze

 

 

 * Haftasonu (Program 2) çalışmaya devam eden veya Ankara dışında bulunan ve kursumuza devam etmek isteyen bursiyerler için oluşturulmuştur. Hafta içi senkron (eşzamanlı) yöntemle ders dinleyip konuşarak da katılabileceğiniz on-line uzaktan öğretim  yoluyla iki akşam verilen derslerin yanı sıra, hafta sonu yüz yüze eğitim ile daha fazla dil pratiği yapma fırsatı bulabileceğiniz IELTS grupları açılacaktır. İsteyen öğrencilere sınırlı sayıda bulunan konaklama imkanlarından ücret karşılığı yararlanma fırsatı sunulacaktır. Kursun başladığı haftadan başlamak üzere Cuma ve Cumartesi günleri bu konaklama imkanından yararlanmak mümkündür. Konaklama imkanımız sınırlı düzeydedir. Başvuru önceliğine göre değerlendirme yapılacaktır.

İki-Üç kişilik oda ücreti günlük: 30-40 TL (Kahvaltı Dahil)

Aşağıda konukevinin açık adresi bulunmaktadır. 

Adres: Gazze Caddesi No:7, Ayvalı Mahallesi, Etlik 06010 Keçiören/Ankara, Türkiye

Phone: 0 312 906 26 00

Phone (Direct): 0 312 906 18 05

Fax: 0312 906 29 72

E-mail: yabdil@ybu.edu.tr

ÖN KAYIT İŞLEMİ

Hafta içi ve hafta sonu kursları için ön kayıtların 17-22 Temmuz 2019 tarihleri arasında aşağıdaki bağlantı / QR code üzerinden yapılması gerekmektedir.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdEHqirypyMQHuSZRZLvTV8-pogq_qiN9R2EeL8L6jDp5Ye-A/viewform

 

SEVİYE TESPİT SINAVI

Seviye Tespit Sınavımız için yüz yüze ve online seçeneklerimiz vardır. Yüz yüze sınav, 23 Temmuz 2019 tarihinde 10:00-12:00 veya 13:00-15:00 saatleri arasında Etlik Milli İrade Yerleşkesindeki Yabancı Diller Yüksekokulunda yapılacaktır. Sınav öncesi C118 nolu ofise gitmeniz gerekmektedir. Online sınav da 23 Temmuz 2019 tarihinde yapılacaktır. (Sınav detayları, ön kayıt formunu dolduran bursiyerlerimize iletilecektir.) Daha önce girmiş olduğu sınav (TOEFL/YDS/YÖKDİL/IELTS vb.) sonucunu ibraz edenlerin sınava girmelerine gerek yoktur.

KESİN KAYIT İŞLEMİ

Seviye Tespit Sınav Sonuçlarına göre kayıt hakkı kazananlar 23 Temmuz 2019 saat 17:00’a kadar https://aybu.edu.tr/yabancidiller/ adresinin duyurular bölümünde açıklanacaktır. Kayıt listelerine göre hafta içi ve hafta sonu kurslarımıza kesin kayıt işlemi yaptıracak bursiyerlerin 24-26 Temmuz 2019 tarihlerinde 08:30-12:00,13:30-17:00 saatleri arasında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Milli İrade Kampüsü Yabancı Diller Yüksekokulu C Blok 111 Nolu Kurs Kayıt Ofisine gelerek 1 adet fotoğraf ile şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Kesin kayıtlarını yaptıran bursiyerlerimize 1 Ağustos 2019 tarihinde kabul belgeleri gönderilecektir.

ULAŞIM

EGO İLE ULAŞIM
Aşti'ye inecekler için, Aşti' den Ankaray ile Kızılay'a geçip meşrutiyet veya Kızılay AVM duraklarından 261,265,281 numaralı otobüsleri kullanarak okulun yakınında bulunan Osmanlı İş Merkezi durağında inebilirler. Ulus'tan otobüse binecek arkadaşlar, 261, 281, 265 'e ek olarak 279, 280, 277 numaralı otobüslere binerek Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Milli İrade Yerleşkesinin yakınında inebilirler. Okul, 2 seçenekte de inilen duraklardan 5 dk yürüme mesafesindedir.

METRO İLE ULAŞIM

İvedik metro durağında inip 206 ve 208-2 no’lu otobüslerle okulumuza ulaşabilirsiniz. 

 Ayrıca haritaya şu linkten ulaşabilirsiniz: https://goo.gl/Gy92XV

 Bizimle önceden çalışmış olan bursiyerlerimizden sizlere gelen mesajlardan bazıları:

 "Öncelikle kurumun İngilizce öğretmedeki en önemli özelliği ders hocalarının öğrenciler ile gayet sıcak ilişkiler kurmasıdır. Derslere çalışma ve katılım yönünde hocaların çok teşvik edici olması önemlidir. Eğitimin sadece ders içinde etkin olmayıp ayrıca derslerden sonra da öğretmenlerin öğrencilere yardım etmesi güzel bir durumdu. Yazdığımız writinglerin hocalar tarafından geri dönüş verilerek dikkatle değerlendirilmesi de eğitim için etkin bir modül olmuştur." (K. T., 2017 MEB YLSY Bursiyeri)

"Lise düzeyinde İngilizce seviyesi ile bu zorlu maratona AYBU Yabancı Diller Yüksek Okulunda başladım. Alanında etkin ve donanımlı yerli ve yabancı hocalarım sayesinde kısa zamanda IELTS sınavından yeterli puanı alarak İngiltere’de bir çok üniversiteden kabul aldım. Bu süreçte emeği geçen tüm hocalarıma bir kez daha teşekkür ediyorum." (U.B.S., 2017 MEB YLSY Bursiyeri)

"Benim için IELTS hazırlık sürecinde ön plana çıkan şey doğru stratejiler oldu. Bu süreçteki samimi, keyifli ve başarılı rehberliğiniz için teşekkür ederim." (O.G., 2017 MEB YLSY Bursiyeri)

"I got enough point for IELTS, before finishing the course. One month after the course starts, I got 6.5 scores from the exam. However, I attended the course and followed the lectures. Thanks to our instructors, I improved my listening, writing and speaking skills easily. In addition to this, I am always good at reading. To be honest, thanks to our instructors again, I learn some reading strategies which may help me during the master degree study. This course is extremely beneficial, especially students who get a 6.0 score. These instructors detect our problems easily and tackle problems in the fastest way. I am so glad to meet them. They are helpful instructors." (Y.Ö., 2017 MEB YLSY Bursiyeri)