Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi

ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ

PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK BİRİMİ

BİZ KİMİZ?

Biz, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi; Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde, psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri veren bir öğrenci hizmet birimiyiz.

NEYİ AMAÇLIYORUZ?

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi olarak bizler, öğrencilerimizin zihinsel, duygusal, davranışsal yönden gelişmelerine katkıda bulunmayı; akademik, sosyal, kişisel sorunlarını çözmelerine yardımcı olmayı ve yaşam kalitelerini arttırmayı amaçlıyoruz.

TEMEL İLKELERİMİZ NELERDİR?

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimizde temel ilke gizliliktir. Başvuruda bulunan kişilerle ilgili bilgiler (kendi rızası olmadan) hiçbir kişi ya da kurumla paylaşılmaz. Sizinle ilgili bilgiler ancak sizin veya bir başkasının zarar görmesi ya da hayati tehlike altında olması durumunda paylaşılabilir. Bu koşullar altında dahi, başka birisine bilgi vermeden önce sizinle temasa geçilmeye çalışılır. Başvuruda bulunan tüm kişiler bireysel farklılıkları ne olursa olsun aynı duyarlılıkla ve saygıyla kabul edilir.

HANGİ TÜR HİZMETLERİ VERİYORUZ?

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimizde, önyargısız ve güvenilir bir ortamda, öğrencinin ihtiyaç duyduğu alanlarda destekleyici, eğitici ve sağaltıma yönelik bireysel danışmanlık, psikoterapi, psikiyatriye yönlendirme, grup çalışmaları ve test uygulamaları yapılır.

BİZDEN NASIL FAYDALANABİLİRSİNİZ?

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimiz acil durumlar dışında randevu ile çalışır. Hafta içi her gün 09:00 – 17:00 saatleri arasında birimimize gelerek, telefonla ya da mail yoluyla randevu alabilirsiniz. Tüm görüşmelerimiz ücretsizdir ve herhangi bir resmi işlem gerekmemektedir. Öğrencilerin hizmetlerimizden faydalanabilmesi için, yardım almaya istekli olması, yardım sürecine etkin ve düzenli olarak katılması önemlidir. Öğrencinin önemli bir mazeret dolayısıyla randevusunu ertelemesi gerektiğinde konuyla ilgili birimimizi bilgilendirmesi gereklidir. Böylece o sırada başka bir öğrenciye hizmet verilebilir. Görüşmeler yaklaşık 45 dakika sürer. Görüşmelerin zamanına, sıklığına ve kaç hafta süreceğine danışmanınızla birlikte karar verebilirsiniz.

 

 

 

UZMAN VE BİRİM SORUMLUSU

Psikolog Burcu KÖYLÜOĞLU

ADRES

 ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ ESENBOĞA KÜLLİYESİ

 A blok 1. Kat 157 numaralı oda

 Esenboğa Mah. Atatürk cd. Çubuk/Ankara

ULAŞIM

Ankara Merkezden Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesine ulaşım için 486 numaralı Dumlupınar ve 487 numaralı Çubuk EGO otobüslerini kullanabilirsiniz.

RANDEVU İÇİN TELEFON

0312 324 15 55 / 1391

RANDEVU İÇİN E-POSTA

pdrb@ybu.edu.tr