Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi

Üniversite yaşamı; duygusal, bilişsel ve davranışsal düzeyde değişimi içeren ve yeni uyumları gerektiren karmaşık bir yaşamdır. Neredeyse her öğrenci, üniversitede tahmin etmediği zorlu deneyimler veya engeller ile karşılaşır; zaman zaman çıkmaza girebilir ve çaresiz hissedebilir. Uyum sorunu, akademik performans sorunu, kişisel ve kişilerarası sorunlar, stres, kaygı vb. karşılaşılan sorunların sadece küçük bir kısmıdır. Tam da bu noktada; bizler; kapısını gönül rahatlığı ile çalabileceğiniz ilk mercii olarak sizler için buradayız.

Peki biz kimiz?

Biz, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi; Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde, psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri veren bir öğrenci birimiyiz.

Neyi amaçlıyoruz?

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi olarak bizler, öğrencilerimizin zihinsel, duygusal, davranışsal yönden gelişmelerine katkıda bulunmayı; akademik, sosyal, kişisel sorunlarını çözmelerine yardımcı olmayı ve yaşam kalitelerini arttırmayı amaçlıyoruz.

Temel ilkelerimiz nelerdir?

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimizde temel ilke gizliliktir. Başvuruda bulunan kişilerle ilgili bilgiler (kendi rızası olmadan) hiçbir kişi ya da kurumla paylaşılmaz. Sizinle ilgili bilgiler ancak sizin veya bir başkasının zarar görmesi ya da hayati tehlike altında olması durumunda paylaşılabilir. Bu koşullar altında dahi, başka birisine bilgi vermeden önce sizinle temasa geçilmeye çalışılır. Başvuruda bulunan tüm kişiler bireysel farklılıkları ne olursa olsun aynı duyarlılıkla ve saygıyla kabul edilir.

Hangi tür hizmetleri veriyoruz?

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimizde, önyargısız ve güvenilir bir ortamda, öğrencinin ihtiyaç duyduğu alanlarda destekleyici, eğitici ve sağaltıma yönelik bireysel danışmanlık, test uygulamaları ve psikiyatriye yönlendirme yapılır.

Bizden nasıl faydalanabilirsiniz?

Sizlere daha hızlı ve kolay ulaşılabilir bir hizmet vermek adına Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi; Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde iki farklı yerleşkede Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi bulunmaktadır. Birimlerimizden birisi Etlik Yerleşkesi Milli İdare Binası, diğeri ise Esenboğa Külliyesindedir. Size uygunluğu doğrultusunda dilediğiniz birimimizden hizmet alabilirsiniz.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimimiz acil durumlar dışında randevu ile çalışır. Hafta içi  09:00 – 16:00 saatleri arasında birimimize gelerek, telefonla ya da mail yoluyla randevu alabilirsiniz. Tüm görüşmelerimiz ücretsizdir ve herhangi bir resmi işlem gerektirmemektedir. Hizmetlerimizden faydalanabilmeniz için, yardım almaya istekli olmanız, yardım sürecine etkin, düzenli ve zamanında katılmanız önemlidir. Görüşmeler yaklaşık 45 dakika sürer. Görüşmelerin zamanına, sıklığına ve kaç hafta süreceğine danışmanınızla birlikte karar verebilirsiniz. 

 

ETLİK YERLEŞKESİ

 

 

ESENBOĞA KÜLLİYESİ

UZMAN VE BİRİM SORUMLUSU

 

Psikolog Burcu KÖYLÜOĞLU

UZMAN VE BİRİM SORUMLUSU

 

Psikolog Esra GÜLŞAHİN

ADRES

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Milli İrade Binası A blok 3. Kat A 304 / A304 - B numaralı oda

 

Ayvalı Mah. Gazze Cad. No: 7 Etlik-Keçiören / Ankara

 

ADRES

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi A blok 1. Kat 159 numaralı oda

Esenboğa Mah. Atatürk Cd. Çubuk/Ankara

 

RANDEVU İÇİN TELEFON

 

0312 906 13 91

 

RANDEVU İÇİN TELEFON

 

0312 906 11 97

RANDEVU İÇİN E-POSTA

pdrbetlik@ybu.edu.tr

 

RANDEVU İÇİN E-POSTA

pdrbesenboga@ybu.edu.tr