PROF. DR. ARİF ERSOY'A VEFA GECESİ

 

 

             PROF. DR. ARİF ERSOY’A VEFA GECESİ

 

              Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Arif ERSOY’un emekliliğe ayrılması sebebiyle Üniversite Rektörlüğümüz tarafından “Prof. Dr. Arif ERSOY’a Vefa Gecesi” düzenlendi.


           
              Vefa Gecesi’nde konuşan Prof. Dr. Metin DOĞAN, “Prof. Dr. ERSOY’un hayatının yakın siyasi tarihimizle ilgili çok önemli kesitler taşımaktadır, Üniversitemizin kuruluşunda büyük emeği ve desteği olan hocamıza Cenab-ı Allah’tan sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler ve Üniversitemize daimi hizmetler diliyorum. Üniversite olarak bundan sonraki süreçte de Arif Hocamızın deneyimlerinden yararlanacağız” dedi. Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz BİNGÖL ise yaptığı konuşmada: “Bu geceyi bir veda gecesi değil Arif Hoca’ya bir Vefa Gecesi olarak kabul ediyoruz. Allah hepimize Arif ERSOY Hocamız gibi hayatını insan yetiştirme ve toplum hizmetine adanmış bir ömür nasip etsin. Siyasal Bilgiler Fakültesi olarak her zaman hocamızın fikirlerinden, deneyimlerinden yararlanacağımızı belirtiyor, kendisine sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmesi temennisinde bulunuyorum.”

              Prof. Dr. Arif ERSOY’un eski öğrencisi İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mehmet BULUT ise kendisini hem bir hoca hem de değerli bir büyüğü olarak gördüğünü ve bu doğrultuda her zaman fikirlerine ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Şükrü KARATEPE ise Prof. Dr. ERSOY’la çok uzun soluklu ve sağlam temellere dayalı bir dostluklarının olduğunu belirtirken bu uzun yolda geçen zamandan anılarını paylaştı. Ayrıca Kendisini her zaman bir ağabey olarak gördüğünü ve kendisiyle birlikte çalışmanın onur verici olduğunu da sözlerine ekledi.     

              Prof. Dr. Arif ERSOY ise yaptığı konuşmada bu akademik kadroyla birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğunu ve her zaman Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne katkı sağlamaya hazır olduğunu söyledi. Konuklara teşekkürlerini ileten Prof. Dr. ERSOY akademik kariyerini henüz genç yaşına rağmen birçok köklü üniversiteden ileride olan ve üniversite eğitiminde yeni bir soluk yaratan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde devam ettirmenin sevincini ve onurunu yaşadığını belirtti.                         

 Yapılan konuşmaların ardından Prof. Dr. Metin DOĞAN Prof. Dr. Arif ERSOY’a Plaket takdim ederken, Prof. Dr. Yılmaz BİNGÖL Siyasal Bilgiler Fakültesi Akademik Personeli adına Yard. Doç. Dr. Abdülkadir DEVELİ ise İktisat Bölümü adına hediyelerini takdim ettiler.
             Prof. Dr. Arif ERSOY’a Vefa Gecesi’ne Rektör Yardımcıları: İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet BARCA, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Fatih UŞAN,  Prof. Dr. Fatih Vehbi ÇELEBİ ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veli ÇELİK, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet KANKAL İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet AKKUŞ, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erdal Tanas KARAGÖL, Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı BİLGİN Üniversitemiz Senato Üyeleri ile Siyasal Bilgiler Fakültesi akademik ve idari personeli katıldı.

 

Prof. Dr. Arif ERSOY'un Özgeçmişi için Tıklayınız

 

<