2016-2017 Güz Dönemi ve Öncesi Kayıt Olan Tezli Yüksek Lisans Öğrencilerinin Dikkatine! (29 Nisan 2019)

AnasayfaDuyurular

2016-2017 GÜZ DÖNEMİ VE ÖNCESİ KAYIT OLAN TEZLİ YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE !

1. Tezli yüksek lisans ders süresi 2 yıl (4 dönem ) tez süresi 1 yıl (2 dönem) dır.

2. 2016-2017 güz dönemi ve öncesi kayıt olan öğrenciler için 2018-2019 bahar dönemi son dönemdir.

3. Öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için 21 Haziran 2019dan önce savunmalarını yapmış olmaları gerekmektedir.

4. Tezsiz yüksek lisans  programından tezli yüksek lisans programına yatay geçiş yapan öğrencilerin kayıt tarihleri tezsiz yüksek lisans programına başladıkları tarih olarak değerlendirilir.

Mezuniyet Aşamaları

Tez Savunma Sınavı Jüri Atama Teklifi Formu doldurup enstitüye teslim etmeleri gerekmektedir. Bu form ile birlikte; İlgili akademik anabilim kurulu kararıyla öğrencinin, tez çalışması ile ilgili en az bir adet bildirisinin bir ulusal ya da uluslararası konferans, kongre veya sempozyumda poster ya da sözlü olarak sunulmuş olması, bir adet bilimsel makalesinin ulusal ya da uluslararası hakemli bir dergide yayıma kabul edilmiş/yayımlanmış veya benzeri bir çalışmasının olması, en az bir karma sanatsal etkinliğe katılmış olması şartlarından en az birini yerine getirmesi, yüksek lisans tez savunma jürisinin kurulması için ön şart olarak aranır. (2016-2017 güz dönemi ve sonrası kayıtlı öğrenciler için zorunludur.)

Enstitüye atama formunun teslim tarihinden itibaren bir (1) ay içerisinde jüri önünde savunma yapmaları gerekmektedir.

Savunmadan sonra üç (3) gün içerisinde Tez Savunma Sınavı Sonuç TutanağıTez Değerlendirme ve İnceleme FormuTez Teslim Formu ve Orjinallik ve İntihal Raporunu teslim etmeleri gerekmektedir.

Savunmadan sonra bir (1) ay içinde mezuniyet için linkteki evrakları ve tezlerini enstitüye teslim etmeleri gerekmektedir. Bu işlem için son tarih 21 Haziran 2019'dur.

► Lisansüstü Başvuru Beyan Formu

      Copyright © 2011 Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi. Tüm Hakları Saklıdır.