2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ İÇİN LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA ÖĞRENCİ ALIMI YAPILACAKTIR

BAŞVURU YAPACAK OLAN ADAYLARIN DİKKATİNE

* Başvuru yapmadan önce aşağıda yer alan metni, ilanda belirtilen başvuru koşullarının ve kontenjanlarının yer aldığı PDF dosyasını mutlaka okuyunuz. Eğer başvuru koşullarını taşıyorsanız başvurunuzu yapınız.  Başvuru yaptığı programın istemiş olduğu kabul koşullarını taşımadığı tespit edilen adayların, programa kayıt yaptırmış olsalar bile kayıtları iptal edilecek ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden ilişikleri kesilecektir.

* Başvuru ücretinin hiçbir durumda iadesi yapılmayacaktır.

Önce Online başvurunuzu yapınız daha sonra başvuru evraklarınızı PDF dosyasında belirtilen şekliyle hazırlayıp 16-27 Haziran 2014 saat 16.00’ya kadar Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Çankırı Caddesi Çiçek Sokak No:3 Dışkapı / Ulus / ANKARA adresine elden teslim ederek başvurunuzu tamamlayınız.

Online başvurunuzun geçerli olabilmesi için; 

1) Açılan pencerede yer alan bütün alanları büyük harfle doldurunuz. (e-  posta alanını küçük harflerle doldurunuz)

2) ALES puan türünde ( EA, SAY ve SÖZ ) puanlarından birden fazla puan türünü kabul eden programlara başvuruda on-line başvuru  formunuza en yüksek ALES puan türünüzü yazınız. Başvuru esnasında beyan edilen ALES puan türünden,  puanından ve sonuçlarından  her aday kendisi sorumludur. Bu konuda yapılacak itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

3) Sınav Bilgileri kısmında yer alan, ALES puanınızı yazacağınız alana, başvurduğunuz programın kabul ettiği puan türünü (SAY,SÖZ, EA) yazınız. Puan türündeki (SAY,SÖZ, EA) ondalık ifadeyi yazarken virgül (,) kullanınız.

4) Sınav Bilgileri kısmında yer alan TUS, GRE,GMAT,KPDS,ÜDS,YDS, TOEFL,IELTS,FCE puanı alanına, başvurduğunuz programın kabul ettiği puan türündeki puanınızı yazınız. Puan türündeki ondalık ifadeyi yazarken virgül (,) kullanınız.

5) Vesikalık fotoğrafınızı yükleyiniz. ( ONLINE BAŞVURU FORMUNUZA VESİKALIK FOTOĞRAFINIZ DIŞINDA HİÇBİR BELGE YÜKLEMEDEN DE KAYIT YAPABİLİRSİNİZ )

6) Başvuru evraklarınıza Online Başvurunuzun çıktısını ekleyiniz.

7) Online başvurunuzu yaptıktan sonra başvurunuzun geçerli olabilmesi için başvuru evraklarınızı PDF dosyasında belirtilen şekliyle hazırlayıp 16-27 Haziran 2014 saat 16.00’ya kadar Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğrenci işleri Daire Başkanlığı Çankırı Caddesi Çiçek Sokak No:3 Dışkapı / Ulus / ANKARA adresine elden teslim ederek başvurunuzu tamamlayınız.

Posta yoluyla veya kargoyla gönderilen başvurular geçersizdir.

                               BAŞVURU KOŞULLARI ve KONTENJANLARI

          FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

 - DOKTORA PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

- TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

         SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

- DOKTORA PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

- TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

- TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

        SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

- DOKTORA PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

- TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

- TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ONLİNE BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ