Genel Bilgiler

Meslek Yüksekokulumuz 2016 yılında kurulmuştur.

Meslek Yüksekokulumuz Atçılık ve Antrenörlüğü, Bilgisayar Programcılığı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Grafik Tasarım, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Uçak Teknolojisi, Üç Boyutlu Modelleme ve Animasyon programlarında ön lisans eğitimine devam etmektedir.  

Yüksekokulumuzda 598 Türk, 32 Uluslararası öğrenci olmak üzere 630 öğrencimiz vardır. 2019-2020 Akademik Yılında Atçılık ve Antrenörlüğü Programında 23 (23 Türk), Bilgisayar Programcılığında 125 (116 Türk 9 Uluslararası), Grafik Tasarım Programında 112 (106 Türk 6 Uluslararası), Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programında 96 (89 Türk 7 Uluslararası), Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programında 98 (94 Türk 4 Uluslararası), Sivil Savunma ve İtfaiyecilik 38 (38 Türk), Uçak Teknolojisi Programında 103 (97 Türk 6 Uluslararası), Üç Boyutlu Modelleme ve Animasyon Programında 35 (35 Türk) öğrenci eğitimine devam etmektedir. 

Ülkenin gereksinim duyduğu  Ön lisans düzeyinde nitelikli ve mesleki açıdan yetkin, insan hakları ve etik değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi görev edinmiş olan meslek yüksekokulumuz eğitim verdiği alanlardaki sektör paydaşları ile de yakın ilişkiler içerisindedir. Sivil havacılık kabin hizmetleri programımızın Pegasus Havayolları ve TGS Yer Hizmetleri ile, Uçak Teknolojisi programımızın ise Türk Havacılık Uzay Sanayi (TAİ) ile eğitim işbirliği protokolleri bulunmaktadır. 

Misyonumuz

Meslek Yüksekokulumuz; evrensel değerler ışığında, bilim ve teknolojik gelişmelerden faydalanarak, ülkenin gereksinim duyduğu  Ön lisans düzeyinde nitelikli ve mesleki açıdan yetkin, insan hakları ve etik değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi görev edinmiştir.

Vizyonumuz

Meslek Yüksekokulumuz; Ülkenin ve bölgemizin nitelikli eleman ihtiyaçlarını belirleyerek giderilmesinde aktif rol almak ve ülke genelinde üst sıralarda tercih edilen meslek yüksekokulları arasında yer almayı hedeflemektedir.