Misyon ve Vizyon

Hakkımızda

Meslek Yüksekokulumuz 2016 yılında kurulmuştur.

Meslek Yüksekokulumuz Bilgisayar Programcılığı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Grafik Tasarım, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Uçak Teknolojisi programlarında ön lisans eğitimine devam etmektedir.  

2019-2020 Akademik Yılında Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, 3 Boyutlu Modelleme ve Animasyon ile Atçılık ve Antrenörlüğü programlarında ön lisans eğitimine başlayacaktır. Bahsi geçen programlarımızdan 3 Boyutlu Modelleme ve Animasyon programı Türkiye çapında açılan ilk program olma özelliğini taşımaktadır. 

Yüksekokulumuzda 292 Türk, 21 Uluslararası öğrenci olmak üzere 313 öğrencimiz vardır. 2019-2020 Akademik Yılında Bilgisayar Programcılığında 80 (71 Türk 9 Uluslararası Öğrenci), Grafik Tasarım Programında 71 (69 Türk 2 Uluslararası Öğrenci), Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programında 72 (66 Türk 6 Uluslararası Öğrenci), Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programında 41 (40 Türk 1 Uluslararası Öğrenci) ve Uçak Teknolojisi Programında 44 (41 Türk 3 Uluslararası Öğrenci) eğitimine devam etmektedir. 

Ülkenin gereksinim duyduğu  Ön lisans düzeyinde nitelikli ve mesleki açıdan yetkin, insan hakları ve etik değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi görev edinmiş olan meslek yüksekokulumuz eğitim verdiği alanlardaki sektör paydaşları ile de yakın ilişkiler içerisindedir. Sivil havacılık kabin hizmetleri programımızın Pegasus Havayolları ve TGS Yer Hizmetleri ile, Uçak Teknolojisi programımızın ise Türk Havacılık Uzay Sanayi (TAİ) ile eğitim işbirliği protokolleri bulunmaktadır. 

Misyonumuz

Meslek Yüksekokulumuz; evrensel değerler ışığında, bilim ve teknolojik gelişmelerden faydalanarak, ülkenin gereksinim duyduğu  Ön lisans düzeyinde nitelikli ve mesleki açıdan yetkin, insan hakları ve etik değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi görev edinmiştir.

Vizyonumuz

Meslek Yüksekokulumuz; Ülkenin ve bölgemizin nitelikli eleman ihtiyaçlarını belirleyerek giderilmesinde aktif rol almak ve ülke genelinde üst sıralarda tercih edilen meslek yüksekokulları arasında yer almayı hedeflemektedir.