Dizileme Laboratuvarı

 

CİHAZLAR

 

ION S5™ YENİ NESİL DİZİLEME SİSTEMİ

Ion S5 Sistemi, Thermo Fisher Scientific'in yeni nesil dizileme cihazlarının en son modellerinden biri olup geniş bir dizi dizileme uygulamasını desteklemek için Ion Torrent süper-iletken teknolojisini kullanır. Enstrüman, 200-400 baz okuma uzunluğu ve 2.5-16.5 saat analiz süreleriyle 15 Gb'ye kadar çıkabilen 60-80 milyon okuma üretebilen üç çip seçeneğine sahiptir. İyon S5 sistemi ile tüm genom, ekzom, transkriptom, metagenom ve hedef gen panellerinin dizilemesi yapılabilir. Thermo Fisher Scientific'in Ion Torrent dizileme serisi, her biri pH değerindeki değişimleri ölçmek için iyon sensörüyle kaplanmış milyonlarca mikrokuyucuk içeren yarı iletken çip kullanır. Boncuklara bağlanan kalıp DNA, her bir kuyuyu doldurur ve dNTP’lerin akışı gerçekleşir. Verilen nükleotid kalıp ipliğe komplementer olduğu durumda yeni oluşan ipliğin yapısına katılır ve hidrojen iyonu salınımı olur. Hidrojen iyonları iyon sensörleri tarafından algılanır. Okumaların çevrimi paralel olarak gerçekleşerek doğru ve yüksek çıktılı dizilemeye olanak sağlar.

Ion Torrent Uygulamaları:

 

ION CHEF SİSTEMİ

Ion Chef Sistemi, Ion S5 sistemi için yeni nesil iş akışı sadeleştirme ürünüdür. Ion Chef Sistemi, herhangi bir deneyim düzeyindeki kullanıcılar için otomatik kütüphane hazırlama, şablon hazırlama ve çip yüklemeyi sağlar. Ön-bekleme süresi 15 dakikadan daha kısa bir sürede ve önceden paketlenmiş kütüphane hazırlama reaktif kitleri kullanılarak, Ion Chef Sistemi, kalıp hazırlamaya uygun, bir araya getirilmiş kütüphaneler sağlayan rahat bir iş akışı sunar.

 

3500 GENETİK ANALİZÖR

3500 analizörü, 8 veya 24 kapilerli olabilen ve kapiler elektroforez teknolojisini kullanan floresan tabanlı bir DNA analiz sistemidir.

3500 Genetik Analizörün özellikleri şunlardır:

  • - Hazır olduğunuzda 24 kılcal bir sisteme kolayca yükseltilebilen 8 kapilerli bir sistem
  • - Standart bir güç kaynağı kullanan ve ısı giderici kanal gerektirmeyen 505 nm, tek fazlı, uzun ömürlü lazer
  • - Güçlü, entegre veri toplama ve veri kalitesinin gerçek zamanlı değerlendirmesini sağlayan birincil analiz yazılımı
  • - Anahtar sarf malzemesi verilerini izleyen ve yönetim bilgilerini kaydeden radyo frekansı tanımlama (RFID) teknolojisi
  • - Altı adete kadar benzersiz boya ile DNA fragment analizi için gelişmiş çoğaltma olanakları

 

Uygulamaları

Analizör, de novo dizileme ve yeniden dizileme (mutasyonel profilleme), ayrıca mikrosatellit analizi, MLPA ™, LOH, MLST, AFLP® ve SNP doğrulama veya tarama da dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamaları desteklemektedir.