Turnitin-iThenticate

Turnitin

Turnitin sayfasına erişmek için lütfen tıklayınız

Bilgilendirme

*** Turnitin, tez, öğrenci ödevleri, projeler vs gibi dökümanlar için intihal tespit hizmeti veren web tabanlı bir servistir. Bu servisi kullanmak isteyen doktorasını tamamlamış ve üzeri akademik personelin (AYBÜ Öğretim Üyesi, Görevlisi, Okutman) turnitin@ybu.edu.tr adresine ad/soyad, kurumsal mail, akademik/idari pozisyon ve bölüm bilgilerini içeren bir e-posta göndermeleri gereklidir.  Bu şekilde sisteme "Instructor" (Öğretim Görevlisi) hakları ile ekleneceklerdir.

*** Araştırma Görevlileri ancak, bir ders kapsamında öğrencilerine ödev makale kontrolü yapmaları gerektiğinde, üstteki kategorideki Turnitin üyesi (Instructor olarak eklenmiş) kullanıcılar tarafından eklenebilmekte ve bu şekilde ödev/makale/tez denetleyebilmektedir.

Öğretmen Kullanım Kılavuzu için (İngilizce) tıklayınız.

Öğretmen Kullanım Kılavuzu için (Türkçe) tıklayınız.

Not: "Ödev Ayarları" kısmında "isteğe bağlı ayarlardan" lütfen "depo yok" seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız. Aksi takdirde eşleşen doküman silinememektedir. Ayrıca dokümanlar bir defadan fazla taratılmamalıdır.

 

iThenticate

iThenticate sayfasına erişmek için lütfen tıklayınız

Bilgilendirme

iThenticate, intihal tespit hizmeti veren web tabanlı bir servistir.

Bu servisi kullanmak isteyen doktorasını tamamlamış ve üzeri akademik personelin (AYBÜ Öğretim Üyesi, Görevlisi, Okutman) ecalis@ybu.edu.trkutuphane@ybu.edu.tr adresine ad/soyad, kurumsal mail, akademik/idari pozisyon ve bölüm bilgilerini içeren bir e-posta göndermeleri gereklidir. 

*** Sistem üzeriden sadece şahsi makalele taratılmaktadır.  Makale harici bir doküman tarandığında ilgili kullanıcının hesabı belli bir süreyle pasife alınacaktır.

Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

 

İletişim

Esra Çalış

ecalis@ybu.edu.tr

0312 906 1232