Arapça Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar Paneli Gerçekleştirildi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin düzenlediği, “Arapça Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar” başlıklı panel Ankara Düşünce ve Araştırma Merkezinde (ADAM) yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşti.

Fakültemiz Arap Dili ve Belagati öğretim elemanlarının konuşmacı olarak katıldığı panel iki oturum şeklinde gerçekleşti. Başkanlığını Yrd. Doç. Dr. M. Mücahit Asutay'ın yaptığı panelin ilk oturumunda: Yrd. Doç. Dr. Aydın Kudat “Gramatik Arapçanın Verimlilik Üzerindeki Etkisi”, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Kılay ARAZ “Farklı Öğretim Yöntemlerini Kullanırken Bilginin Tutulma Yüzdesi, Yrd. Doç. Dr. Abdullah HACIBEKİROĞLU “Çeviri ve Arapça-Türkçe Çeviri Zorluklarının Dil Öğrenimine Yansımaları” başlıklı sunumlarını yaptılar.

Başkanlığını Prof. Dr. Yakup Civelek'in yaptığı ikinci oturumda: Öğr. Gör. Servet Demirbaş, “Dil Öğretiminde Kavramın Önemi”, Ar. Gör. Kadriye Hökelekli “Arapçada Üslubun Öğretilebilirliği”, Ar. Gör Tahsin Yurttaş da “Nasıruddin Tûsî’nin Adâbu’l-Müteallim Kitabındaki Dil Öğretimi Yaklaşımı” isimli sunumlarını yaptı.

Panele katılan dinleyiciler, çok yararlandıklarını ve bunun benzeri etkinliklerin daha çok yapılmasını istediklerini ifade ettiler.

 Arapça Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar AfişArapça Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar DavetiyeArapça Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar 1Arapça Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar 2Arapça Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar 3Arapça Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar 4