2020 Yılı Mezunlarımız İçin Çevrimiçi Veda Töreni Gerçekleştirildi

Çoğunluğu 2016 yılında kayıt yapan 2020 yılı mezun öğrencilerimiz için salgın koşulları nedeniyle 28 Haziran 2020 tarihinde çevrimiçi veda töreni gerçekleştirildi. Veda toplantımıza İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muhammet Enes Kala, Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Cevat Özyurt, bölümümüzün değerli akademik personelleri Prof. Dr. Mustafa Orçan, Prof. Dr. Yasin Aktay, Prof. Dr. Ramazan Yelken, Doç. Dr. Zafer Çelik, Doç. Dr. Hatem Ete, Doç. Dr. Musa Öztürk, Dr. Öğr. Üyesi Ali Zafer Sağıroğlu, Dr. Öğr. Üyesi Öner Buçukcu, Öğr. Gör. Dr. Yahya Aydın, Öğr. Gör. Murat Öztürk ve araştırma görevlileri Bahattin Cizreli, Serhat Kürklü, Alkan Üstün, Feyza Korkmaz Sağlam, Mesut Arslan ve Fatma Betül Coşkunla birlikte pek çok öğrencimiz katıldı.

 

Programın başında mezun öğrencilerimizden Zeynep Eyüpoğlu'nun hazırladığı öğrencilerimizin görüntülerinden oluşan video izlendi. Ardından yoğunluğu nedeniyle toplantıya katılamayan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sait Okumuş'un mesajı okundu. Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muhammet Enes Kala'nın öğrencileri tebrik ettiği konuşmasının ardından Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Cevat Özyurt meslektaşlarım olarak seslendiği öğrencilere düşünce ve duygularını ifade etti. Daha sonra tüm akademik personelimiz öğrencilere öneri ve düşüncelerini içeren veda konuşmalarını gerçekleştirdi. 

Programın ikinci aşaması mezun öğrencilerimizden Oğuzhan Halıcı'nın "Sınıfın Enleri" listesini açıklamasıyla devam etti. Eğlenceli paylaşım sonrasında öğrencilerimiz veda niteliğinde konuşmalar yaptı. Kimi zaman duygulu kimi zaman şaka içerikli gerçekleşen sohbetler devam ederken öğrencilerin danışmanı Arş. Gör. Bahattin Cizreli dereceye giren öğrencileri açıkladı. 2020 yılı mezunları arasında Derya Çelik yüksek not ortalaması ile bölüm birincisi olurken Mahmut Güzel bölüm ikincisi, Oğuzhan Halıcı ise bölüm üçüncüsü oldu. Yaklaşık 3 saat süren toplantı vedalaşma ile nihayete erdi.

Salgın koşulları nedeniyle tüm öğrencilerimizin ve personelin sağlığı için üniversitemiz geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirildiği gibi bir mezuniyet töreni bu yıl öğrencilerimize hazırlayamadı. Sosyoloji Bölümü olarak onların bu özel dönemini anlamlı bir etkinlikle güzel bir hatıraya dönüştürmeye çalıştık. Dileriz ki öğrencilerimiz yoğun bir emek harcayarak mezuniyet hakkını elde ettikleri gibi çalışmaya ve çevrelerine değer katan birer fert olmaya devam ederler.

2020 mezunlarımız için hazırladığımız albüme bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Haberler