Sosyoloji Lisansüstü Öğrencileri Paneli Gerçekleştirildi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve Sosyoloji Topluluğu tarafından 11 Aralık 2019 tarihinde Sosyoloji Lisansüstü Öğrencileri Paneli gerçekleştirildi
Sosyoloji Bölümümüz doktora öğrencileri Salih Cenap BAYDAR ile Alperen KARAPINAR'ın yanı sıra yüksek lisans öğrencimiz Meryem DİLEK'in konuşmacı olarak yer aldıkları panel, 
A Blok 290 numaralı Sosyoloji Bölümü Amfisinde yapıldı ve etkinliğe öğrenciler ile akademisyenler yoğun ilgi gösterdi. 


Açılışı yapan Sosyoloji Topluluğu Başkanı Selman Çevik, AYBÜ Sosyoloji Bölümü'nde okuyan lisans ve lisansüstü öğrencileri arasındaki mevcut iletişimin öneminin altını çizerek, panelin bu etkileşimin bir parçası olduğunu belirtti. 

Kürsüye çağrılan Doç. Dr. Zafer ÇELİK, sosyal medyanın hayatımızda giderek daha fazla yer aldığı ve gündelik hayatmızı kuşattığını ifade ettikten sonra sözü Meryem Dilek'e verdi. 
Konuşmasında temel olarak Sosyal Medyanın bir benlik sunum alanı olduğunu kaydeden Meryem DİLEK'ten sonra sözü Alperen KARAPINAR aldı. 


 


Konuşmasında Ağ Toplumu kuramını temele alan KARAPINAR, sosyal medyanın ve özellikle Twitter'ın kullanıcıların kimliklerini nasıl anonimleştirdiğininin altını çizerken 
Salih Cenap BAYDAR, 5. kuvvet olarak Sosyal Medya'nın hayatımızdaki yerinin öneminin ve gelecekte karşılaşılabilecek olguların üzerinde durdu. 
Sunumlar sonrasında gerçekleşen soru cevap bölümünde ise katılımcılar, konuşmacılara sunumları ile ilgili çeşitli sorular yönelttiler. 
Bölüm başkanımız Prof. Dr. Cevat ÖZYURT'un panelistlere hediye takdimi sonrası program sona erdi. 

 

Haberler