Göç Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi
|

"Refugees: Integration, Harmonisation, Solidarity, Hospitality, or What? Philosophies, Policies, and Practices in Turkey and Germany" Konferansı / 26 Kasım 2021

"Refugees: Integration, Harmonisation, Solidarity, Hospitality, or What? Philosophies, Policies, and Practices in Turkey and Germany" Konferansı Gerçekleştirildi

26 Kasım 2021 tarihinde İstanbul Point Barbaros Hotel’de gerçekleştirilen konferans Institut für Migrationsforschung und Interkulturelle Studien (IMIS), Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Göç Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (AYBU-GPM), Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), FFVT ve TurkMiS ortaklığıyla düzenlendi.

Franck Duvell, Ali Zafer Sağıroğlu, Rubeena Esmail, Thilo Moller’in açılış konuşmalarıyla başlayan konferansta sekiz panel ve iki genel kurul toplantısı yapıldı. Türkiye ve Almanya başta olmak üzere çeşitli ülkelerden göç alanında uzman isimlerin bir araya geldiği konferansta yerel yönetimlerin rolü; sivil toplumun rolü; kentsel perspektifler; aile, çocuk ve eğitim; temel kavramlar; erişim sorunları: statüler ve kamu hizmetleri; ekonomi ve işgücü piyasası gibi konularda sunumlar gerçekleştirildi.

Konferansın düzenleyici isimleri Franck Duvell ve Ali Zafer Sağıroğlu’nun kapanış konuşmalarının ardından konferans sona erdi.

Panelde sunulan özetleri okumak için tıklayınız.

Panelistlerin kısa biyografilerini incelemek için tıklayınız

27.11.2021