T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatları İl Göç Uzman Yardımcılığı ve Merkez Teşkilatı Göç Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusu

T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü

Taşra Teşkilatları İl Göç Uzman Yardımcılığı ve

Merkez Teşkilatı Göç Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusu

 

T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından alınacak Taşra Teşkilatları İl Göç Uzman Yardımcılığı ve Merkez Teşkilatı Göç Uzman Yardımcılığı kadroları için Üniversitemiz tarafından (8 Şubat 2020 Taşra Teşkilatları İl Göç Uzman Yardımcılığı yazılı sınavı ve 9 Şubat 2020 tarihinde Merkez Teşkilatı Göç Uzman Yardımcılığı yazılı sınavı) iki ayrı sınav gerçekleştirilecektir. Her iki sınavın başvuruları ayrı ayrı alınmaktadır. 24 Aralık 2019 tarih ve 30988 sayılı Resmi Gazetede ilan edilen şartları taşıyan adaylar iki sınava da başvuru yapabilirler. Her iki sınava girmek için ayrı ayrı başvuru yapılmalıdır.

Başvurunuzu yapmadan önce aşağıdaki Resmi Gazete ilanını ve başvuru sisteminde yer alan başvuru kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Sorularınız için gpm@ybu.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.  Yoğunluktan dolayı mailinize cevap verilemiyorsa ilanı ve sürekli güncellenen SSS bölümünü tekrar okuyunuz.

Taşra Teşkilatları İl Göç Uzman Yardımcılığı ve Merkez Teşkilatı Göç Uzman Yardımcılığı ilan metninin tamamının yer aldığı 24 Aralık 2019 tarih ve 30988 sayılı Resmi Gazete ilanı için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular için Tıklayınız.

 

Sınav başvurusu için lütfen aşağıda yer alan linklere tıklayınız.

Taşra Teşkilatları İl Göç Uzman Yardımcılığı Yazılı Giriş Sınavı için tıklayınız.

Merkez Teşkilatı Göç Uzman Yardımcılığı Yazılı Giriş Sınavı için tıklayınız.