2018-2019 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ ERASMUS ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ HİBESİZ ÖĞRENCİ LİSTESİ

2018-2019 Akademik yılı güz dönemi Erasmus+ Öğrenci Öğrenim hareketliliği kapsamında başvuru yapmış olup yedek listede yer alan öğrencilerden programdan hibesiz olarak yararlanmak isteyen öğrencilerin talepleri AYBÜ Erasmus Komitesi tarafından değerlendirilmiştir. Öğrencilerin talepleri kabul edilmiş olup karşı üniversitelere yerleştirilmeleri daha önce de belirtildiği gibi hibeli olarak belirlenen öğrenciler ilgili üniversitelere yerleştirildikten sonra kontenjan kalması halinde kesinlik kazanacaktır. Başvurusu kabul edilen ancak hakkından feragat etmek isteyen öğrencilerin en geç 06 Nisan 2018 saat 16.30’a kadar dilekçe ile birimimize başvuru yapmaları gerekmektedir. Asil olarak belirlenen öğrencilerin bundan sonra yapacakları işlemlerin anlatılacağı Oryantasyon Toplantısı’nın tarihi, saati ve yeri daha sonra duyurulacaktır.

Yapılacak İlk İşlemler:

  • Asil olarak belirlenen öğrencilerin başvuru ilanının özellikle “Gerekli Hükümler ve Başvuru Koşulları”, “Hibelerin Ödenmesi” ve “Gerekli Belgeler ve İşlemler” bölümlerini tekrar okumaları tavsiye edilmektedir.
  •  
  • Başvuru ilanında da belirtildiği gibi asil olarak seçilmiş öğrenciler sadece başvuru formlarında belirttikleri üniversitelerden birine yerleşebileceklerdir. Formda belirtilmeyen üniversitelere yerleşme talepleri kabul edilmeyecektir.
  •  
  • Asil olarak belirlenen öğrencilerin, tercih ettikleri üniversitelerin ilgili Erasmus internet sayfalarını incelemeleri ve başvuru yöntem ve tarihlerini öğrenmeleri gerekmektedir. Ayrıca, başvuru ilanında belirtildiği üzere öğrencilerin gitmek istedikleri üniversitelerin ders içeriklerini dikkatli bir şekilde incelemeleri ve ders seçimi konusunda bölüm Erasmus koordinatörleri ile görüşmeleri önerilmektedir. Bölüm koordinatörleri listesine http://ybu.edu.tr/dib/custom_page-415-koordinatorler.html bağlantısından erişebilirsiniz. Listede değişiklik olmuş olması halinde bölüm sekreterlikleri ile görüşerek bölüm Erasmus koordinatörünüzü öğrenebilirsiniz. Karşı üniversitelere öğrenci bildirimleri (nomination) Koordinatörlüğümüz tarafından yapılacaktır. Akabinde başvuru işlemleri öğrencilerin kendileri tarafından takip edilecektir. Başvuru tarihlerinin kaçırılması durumunda hakkınızın yanacağını lütfen dikkate alınız.
  •  
  • Bundan sonra yapılacak işlemlerin ve hazırlanacak belgelerin anlatılacağı Oryantasyon Toplantısı’nın tarihi, saati ve yeri web sitemizde duyurulacaktır. Düzenlenecek Oryantasyon Toplantısı’na katılmak zorunludur.
  •  
  • Tüm bilgilendirmeler için resmi iletişim kanalımız web sayfamız ve başvuru formlarınızda sunduğunuz e-posta adresiniz olacaktır. Bu nedenle lütfen web sayfamızı ve e-posta adreslerinizi sık sık kontrol ediniz.

            Hibesiz öğrenci listesi için TIKLAYINIZ.

 

            Başarılar Dileriz.

                                                                                                                                                                   AYBÜ Dış İlişkiler Birimi Genel Koordinatörlüğü

                                                                                                                                                                                                (02.04.2018)