ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ Geçmişten Geleceğe...

HABERLER

  Anasayfa › HABERLER  

Üniversitemizde 5. Uluslararası Mühendislik Bilimleri Konferansı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi (MDBF) organizasyonunda Riga Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Biodiscovery Grubu (BDG), Siddaganga Teknoloji Enstitüsü ile Ilam Bilim ve Teknoloji Parkı sponsorluğunda Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binamızda 5. Uluslararası Mühendislik Bilimleri Konferansı gerçekleştirildi.

Konferansın açılış konuşmasını Doç. Dr. Babek Erdebilli, MDBF Dekanı Prof. Dr. Fatih Vehbi Çelebi, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mete Gündoğan ve Rektörümüz Sn. Prof. Dr. İbrahim Aydınlı gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarının ardından Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn. Arif Şayık’ın açılış konferansı ile program devam etti.

Mühendislik alanında farklı disiplinlerde çalışan bilim insanlarını bir araya getirmek, bilgi ve deneyim alışverişinde bulunmak ve böylece çok disiplinli çalışmalara zemin hazırlayan konferansa, 18 ülkeden ve 50 farklı üniversiteden akademisyen, araştırmacı ve bilim insanları 200’den fazla bildiri ile katıldılar.

9 ana başlıkta 27 farklı oturumun düzenlendiği programda katılımcılar, biyoloji, kimya, inşaat, bilgisayar, bilişim, elektrik ve elektronik, çevre, endüstri, enerji, malzeme, makine mühendisliği ve mimarlık disiplinlerinde bildiri sundular.

Konferans sonunda katılımcılar için gala yemeği verildi. Yemeğin ardından, Rektörümüz Sn. Prof. Dr. İbrahim Aydınlı konferansta emeği geçen kişilere ve katılımcılara teşekkür plaketi takdim etti.

 Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (1)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (2)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (3)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (4)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (5)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (6)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (7)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (8)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (9)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (10)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (11)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (12)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (13)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (14)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (15)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (16)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (17)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (18)Universitemizde-5_-Uluslararasi-Muhendislik-Bilimleri-Konferansı (19)