ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ Geçmişten Geleceğe...

HABERLER

  Anasayfa › HABERLER  

Üniversitemizde I. Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Almanya Teknik Üniversitesi, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI),  Iranian Society of Acoustics and Vibration organizasyonunda Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binamızda “I. Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı” gerçekleştirildi.

Mekanik ve Mekatronik Mühendisliğinde araştırma ve geliştirme faaliyetlerini teşvik amacıyla gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan ile Rektör Yardımcımız ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. F. Vehbi Çelebi gerçekleştirdi.

08-09 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen kongrede, Katı Mekaniği ve Yapısal Mühendislik, Termodinamik, Enerji ve Isı Transferi, İmalat Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Mekatronik, Kontrol ve Robotik, Mikro ve Nano Mekaniği, Otomotiv Mühendisliği, Makine Mühendisliği Eğitimi, Endüstriyel Uygulamalar ile multidisipliner ve gelişmekte olan alanlar hakkında yurt içi ve yurt dışından birçok araştırmacı Türkçe ve İngilizce sunum gerçekleştirdi.

Dünya çapında çalışan araştırmacılar, geliştiriciler, mühendisler, öğrenciler ve uygulayıcılar arasındaki bilimsel bilgi alışverişini teşvik eden kongrede öğrenciler ve erken kariyer araştırmacıları için bu alanları keşfetmek için kullanılan teorik, deneysel ve simülasyon yöntemleri tanıtılmıştır.I_ Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı (1)I_ Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı (2)I_ Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı (3)I_ Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı (4)I_ Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı (5)I_ Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı (6)I_ Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı (7)I_ Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı (8)I_ Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı (9)I_ Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı (10)I_ Uluslararası Makine ve Mekatronik Mühendisliğinde Gelişmeler Konferansı (11)