Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

TEKNOFEST 2022

single
HÜMA İHA Takımı

HÜMA İHA Takımı, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 7. Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması’na bu yıl Sabit Kanat Kategorisi’nden katılacaktır. Detaylı Bilgi İçin Takım İsmine Tıklayınız.

YerÖte İHA Takımı

YerÖte İHA takımı 2021 yılında Türkiye’de havacılık sektörünün gelişimine katkıda bulunmak, gençlere havacılık sektörünü tanıtmak, sevdirmek ve sektördeki millilik şuurunu aşılamak amacıyla kurulmuş tamamı lisans öğrencilerinden oluşan bağımsız bir proje grubudur. Detaylı Bilgi İçin Takım İsmine Tıklayınız.

Yıldırım Roket Takımı

Yıldırım Roket Takımı, üniversite öğrencilerimiz tarafından 2018 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Kulübü bünyesinde kurulmuştur. Detaylı Bilgi İçin Takım İsmine Tıklayınız.

Titan Model Uydu Takımı

Teknofest kapsamında düzenlenen TÜRKSAT Model Uydu Yarışmasında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesini TİTAN Model Uydu Takımı olarak temsil etmekteyiz. Takımımız ilk defa 2020 yılında kurulmuştur ve şu an 6 üyeden oluşmaktadır. Detaylı Bilgi İçin Takım İsmine Tıklayınız.

Bürküt Roket Takımı

Bürküt Roket Takımı 2018 yılında Türkiye'de havacılık sektörünün gelişimine katkıda bulunmak, gençlere havacılık sektörünü tanıtmak, sevdirmek ve sektördeki millilik şuurunu aşılamak amacıyla kurulmuş tamamı lisans öğrencilerinden oluşan bağımsız bir proje grubudur. Detaylı Bilgi İçin Takım İsmine Tıklayınız.

Labris İHA Takımı

Labris İHA Takımı, 2019 yılının Şubat ayında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Code4Innovation Girişimcilik Kulübü öğrencileri tarafından kurulan bir teknoloji takımıdır. Detaylı Bilgi İçin Takım İsmine Tıklayınız.

Boyga Roket Takımı

Boyga Roket Takımı, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Kulübü bünyesinde 2021 yılında kurulmuş bir proje topluluğudur. Detaylı Bilgi İçin Takım İsmine Tıklayınız.

Beyazıt İHA Takımı

Beyazıt İHA Takımı, 2019 Eylül ayında dünyanın en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST'in düzenlediği uluslararası döner kanat İHA yarışmasına katılmak amacıyla AYBÜ Havacılık ve Uzay Kulübü çatısı altında kurulmuştur. Detaylı Bilgi İçin Takım İsmine Tıklayınız.

Statera Roket Takımı

Statera Roket Takımı roket bilimi üzerine Ar-Ge çalışmalarını yürütürken bir yandan da bu sene Teknofest Orta İrtifa Roket Yarışmasına hazırlanıyor. Detaylı Bilgi İçin Takım İsmine Tıklayınız.

Peregrine Aerospace Takımı

Peregrine Aerospace Takımı 2021 yılında kurulduktan sonra Bilim ve Teknoloji Kulübü bünyesine dahil olmuş, ulusal ve uluslararası yarışmalarda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ni temsil etmeyi hedeflemektedir. . Detaylı Bilgi İçin Takım İsmine Tıklayınız.