Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
|

AYBÜ, 2023 Kariyer Günleri Spor Bilimleri Etkinliğine Katıldı

single

Çubuk Kaymakamlığı, Çubuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen "2023 Kariyer Günleri Spor Bilimleri Forumu" Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Baki YILMAZ'ın  moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

11 Ocak Çarşamba günü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen Programa, Çubuk  İlçe Kaymakamı Sayın Adem KELEŞ, Belediye Başkanı Sayın Baki DEMİRBAŞ, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Baki YILMAZ, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sayın Seyda TOPAL, İlçe Nüfus Müdürü Ali COŞKUN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Alican KILIÇ, Şube Müdürleri, çeşitli okullardan Beden Eğitim öğretmenleri, Rehber öğretmenleri, spor branşlarında ilgi ve yeteneği olan 8. ve 12. sınıf öğrencileri katıldı.

Kariyer Günleri etkinliği ile 8. ve 12. Sınıf öğrencilerinin geleceğini şimdiden kurgulamaları, hedef belirlemeleri ve ilgi duydukları branşlarda başarılı olan rol model sporcuları, akademisyenleri, antrenörleri ve teknik direktörleri bir araya getirmeyi amaçlayan etkinlik sayesinde, öğrenciler misafir sporculara merak ettiği soruları sorarken, yapılan çekiliş ile kazandıkları milli takım formalarını imzalatma şansı da buldular. Spor Bilimleri ile model olmuş sporcular ile öğrencilerin buluşması, konuklar için günün anısına düzenlenen Teşekkür Belgesi Takdim Töreni ile sona erdi.