Personel

 

 

Prof. Dr. Salih MOLLAHALİLOĞLU  
Tıp Fakültesinden 1994 yılında mezun olduktan sonra, 1996/1997 yılında Tianjin Geleneksel Çin Tıbbı Fakültesi'nde okudu. 2005 yılında  Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde Halk Sağlığı doktorasını tamamladı. 2006 yılında Dünya Bankası'nda (Washington DC), 2009 yılında DSÖ-Avrupa (Copenhagen) Bölgesi'nde kısa süreli danışman olarak görev yaptı. 2007-2008 yılları arasında Harvard Halk Sağlığı Okulu'nda "Uluslararası Sağlık" programını bitirdi, 2011 yılında da Erasmus Üniversitesi'nde "Uluslararası Sağlık ve Politikası Değerlendirmesi" konusunda eğitim gördü. Sağlık Bakanlığı'nda uzun yıllar orta ve üst düzey yönetici olarak görev yaptı. 2018 yılında Profesör ünvanını almış olup, halen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Merkez Müdürü olarak görevine devam etmektedir.
 
Yrd. Doç. Dr. Hüseyin AYHAN  

Selçuk Üniversitesi Biyoloji Bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2004 yılında Niğde Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2009 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde başladığı Doktora eğitimini 2015 yılında Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında tamamladı. 2016 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okuluna Yardımcı Doçent olarak atandı. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde Hirudoterapi (Sülük) ve Apiterapi (Arı) konularında çalışmalar yürütmektedir.

Yard. Doç. Dr. F. Gülçin UĞURLU  

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, 2013 yılında Ankara Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hastanesi'nden Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanlık unvanını almıştır. 26 Haziran-31 Ağustos tarihleri arasında Akademie im LEBEN’de (Complementery and holistic medicine, Neural therapy, Acupuncture, Osteopathy) observer olarak Almanya'da eğitim almıştır. 2015 yılından beri Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Yardımcı Doçent olarak çalışmaktadır.  

Prof. Dr. Selami AKKUŞ  

1989 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, 1994 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümünden uzmanlık unvanını almıştır. 2004 ve 2009 yıllarında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Doçentlik ve Profesörlük unvanını almıştır. 2011 yılından beri Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çalışmaktadır. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanıdır.

 

Öğr. Gör. Dr. Rabia Nur KARAMAN  

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2013 yılında mezun oldu. 2015 yılından beri  Bezmialem Vakıf Üniversitesinde Farmakognozi ve Doğal Ürünler Kimyası Doktora Programına devam etmektedir. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Akupunktur, Kupa Terapi, Fitoterapi ve Hirudoterapi (Sülük) konularında çalışmalar yürütmektedir.

Arş. Gör. Dr. Zülal SERBEST GEÇER  

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2014 yılında mezun oldu. 2015 yılından beri Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır. Akupunktur ve Kupa Terapi konularında çalışmalar yürütmektedir.

 

 

Levent YILDIRIM

  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi İdari Personelidir.