1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi organizatörlüğünde 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi 19-22 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Onursal başkanlığını Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi'nin, başkanlığını Sağlık Bakanı Sn. Dr. Ahmet Demircan ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sn. Prof.Dr. Eyüp Gümüş'ün yaptığı kongreye; bakanlıklar, üniversitemiz, yurtdışı ve yurtiçinden bir çok akademisyen ve araştırmacı hekim katıldı.

Rektörümüz Prof.Dr. Metin Doğan, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof.Dr. Selami Akkuş, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof.Dr. Aysun Bay Karabulut,  AYBÜ GETAT Merkezi Müdürü Doç.Dr. Salih Mollahaliloğlu, Dr. Öğr. Üyesi  Hüseyin Ayhan, Öğr. Gör. Dr. Rabia Nur Karaman, Öğr. Gör. Ferdun Abdussamed, Araş. Gör. Dr. Zülal Serbest Geçer kongreye katılarak katkıda bulunmuşlardır.

Hocalarımızın yapmış olduğu sunumlar kongreye katılanlar tarafından büyük ilgi görmüştür. Ayrıca AYBÜ GETAT Merkezi, fuar alanında stand kurarak, monograflara uygun şekilde üretimi yapılan tıbbi bitki ve aromatik yağların tanıtımını yapmıştır.