SBF BULUŞMALARI 7 SOMALİ SEKİZİNCİ CUMHURBAŞKANI

Fakültemizin düzenlediği  SBF Buluşmaları kapsamında konferans vermek üzere Somali Federal Cumhuriyeti 8. Cumhurbaşkanı Sn. Hassan Sheikh Mohamud ile beraberindeki heyet Üniversitemizi ziyaret etti.

Program iki ülkenin milli marşlarının okunmasıyla başladı. Program devamında Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kudret Bülbül ile Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Metin Doğan açılış konuşması gerçekleştirdi. Sayın Rektörümüz açılış konuşmasında; “Somali ecdanımız zamanında olduğu gibi günümüzde de milletimiz için önemli bir saygınlığa sahiptir. Üniversitemiz bir önceki gün Cibuti Cumhurbaşkanı Sn. İsmail Omar Guelleh’e fahri doktora payesi sundu. Bugün ise Sn. Hassan Sheikh Mohamud’u konuk ediyor. İki günde iki devlet adamının ağırlamasında emeği geçen Siyasal Bilgiler Fakültemizi tebrik ediyorum. Uluslararası bir kimliğe bürünen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 104 ülkeden 1700’ün üzerinde Uluslararası öğrenciye eğitim veren bir araştırma üniversitesidir. Bizler öğrencilerimizin bir üst misyonla hareket etmesi için onları eğitimler ve kültürel faaliyetlerimizle teşvik ediyoruz. Üniversitemizde bugün sunum yapmak üzere konuk olan Sn. Mohamud’a şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz ile birçok davetlinin katıldığı programda Sn. Hassan Sheikh Mohamud “Somali Örneğinde Türkiye’nin Afrika Açılımını” katılımcılara anlattı. Program soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

Program bitiminde Sayın Rektörümüz, Üniversitemizi tanıtmak üzere Sn. Hassan Sheikh Mohamud ve ekibini makamında ağırladı. Üniversitemiz ile Somali’deki Üniversiteler arasında ikili işbirliği imkanları görüşüldü.SBF BULUŞMALARI 7_1SBF BULUŞMALARI 7_2SBF BULUŞMALARI 7_3SBF BULUŞMALARI 7_4SBF BULUŞMALARI 7_5SBF BULUŞMALARI 7_6SBF BULUŞMALARI 7_7SBF BULUŞMALARI 7_8

<