Yüksekokul Müdürünün Mesajı

Açıklama: C:\Users\YBU\Desktop\foto\IMG_1532.JPG

Sevgili Gençler,

 

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulumuz 2013 yılında kurulmuştur. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlamış olan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, ilk yıl Elektronörofizyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri programlarına öğrenci kabul etmiştir.

İlk öğrencilerini 2015-2016 eğitim öğretim yılında kabul eden Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri programı aynı zamanda ülkemizde bu alanda açılmış olan ilk program olma niteliği taşımaktadır. Bu programın en temel amacı çocuk sevgi evlerinde çocuklara rehberlik edebilecek, onlara eğitimsel, sosyal ve manevi anlamda destek çıkabilecek elemanların yetiştirilmesidir.

Okulumuzun en temel amacı, Üniversite, Sanayi ve Sağlık hizmet sektörü ile işbirliği içinde çağdaş, sektörün ihtiyaç duyduğu ve mezun olunduğunda iş bulma kolaylığı olan ara elemanları yetiştirmektir. Bu anlamda sektördeki beklentiler doğrultusunda Meslek Yüksek Okulumuzdaki programların sayısını her yıl artırmayı planlamaktayız.

 

Öğrencilerimize okulumuzdaki eğitimleri süresince başarılar dilerim.

 

Prof. Dr. Aytunç ATEŞ
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü