ÖNEMLİ: BÜTÜNLEME SINAV TAKVİMİ GÜNCELLENMİŞTİR!

2017-2018 GÜZ DÖNEMİ BÜTÜNLEME SINAV TAKVİMİ 09.01.2018 TARİHİNDE REVİZE EDİLMİŞTİR. 
 
BÜTÜNLEME SINAVLARI AYBÜ AKADEMİK TAKVİM'DE AÇIKLANDIĞI ÜZERE 15-26 OCAK 2018 TARİHLERİ ARASINDA 2 HAFTA DEVAM EDECEKTİR!
 
 
 

BÜTÜNLEME SINAVLARINA GİRMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN BÜTÜNLEME KAYIT DUYURUSU

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Bütünleme Sınavına; başarısız olunan veya not yükseltmek amacı ile katılmak isteyen öğrencilerimiz Öğrenci Bilgi Sisteminden kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yaparak sırasıyla:
 
Ders ve Dönem İşlemleri > Bütünleme Kayıt> Menülerini kullanarak seçimlerini yapacaklardır.
 
Bu ekranda yalnızca sınavları sonuçlandırılmış dersler görünmektedir. Bütünleme sınavına katılmak istediğiniz dersin sınavları henüz sonuçlandırılmamış ise sınav sonuçlandırıldıktan sonra aynı işlemleri tekrarlayarak bütünleme için dersi seçebilirsiniz. Bütünleme kayıt listesine göre bütünleme sınavı yapılacaktır. Kayıt olmayan öğrenciler sınava giremez.
 
Not: "Seçilebilecek Dersler" listesinden herhangi bir ders "Seçilen Dersler" Listesine Eklendiğinde Başka bir işleme gerek kalmaksızın bütünleme ders kaydı tamamlanmış olur. Öğrenci Bütünleme Sınav Kaydı Sonrası Seçtiği Dersleri Çıkartamaz. O yüzden Bütünleme sınavına giriş yapacaksanız kayıt işlemi yapınız. Eğer Bütünleme Sınav Kaydı yapıp sınava girmezseniz Bütünleme Not Girişi GR(Girmedi) olarak işaretlenir ve Final notunuz geçerli olur.
 
Bütünleme Sınavı Kayıt Tarihleri: 12 Ocak Cuma 2018
İlgili dersin sınavından 2 gün öncesine kadar kayıt yapılabilir.
 

Haberler