TARİHTEN GÜNÜMÜZE FİLİSTİN VE KUDÜS MESELESİ

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami ilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Afak Kulübünun düzenlediği ve TİKA görevlisi E.Filistin koordinatörü Kürşat Mahmat tarafından sunulan, "Tarihten Günümüze Filistin ve Kudüs Meselesi" başlıklı konferans öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin yoğun katılımıyla 15 Temmuz konferans salonunda gerçekleştirilmiştir. 
Konuşmacı Kürşat Mahmat Filistin halkının yaşadığı dramı çarpıcı örneklerle dile getirmiş Filistin halkının bir anlamda açık cezaevinde yaşadığından söz etmiştir Kürşat Mahmat ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'nin ve TİKA kurumunun Filistin ve Kudüs konusundaki hassasiyetlerini Filistin halkı tarafından yakından takip edildiğini ve çok önemsediğini dile getirmiş, Türkiye'nin bu desteğinin onlar için büyük bir moral ve motivasyon kaynağı olduğundan bahsetmiştir.
 
Konferans soru cevap kısmından ve Aybü İslami ilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi Prof. Dr. Yakup Civelek tarafından Kürşat Mahmut'a hediye takdiminden sonra yapılan ikram ile sona ermiştir.ImageImage-3Image-2Image-1